Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
03 Październik 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Konferencja Wojewody Lubuskiego

Data: Pn. 6 Gru, 2010 12:00

news365.pl

 


NAJWIĘKSZA AWARIA STACJI REDUKCYJNEJ GAZU W POLSCE

PODSUMOWANIE AKCJI RATOWNICZEJ

Ostatnie wydarzenia w Zielonej Górze postawiły na nogi wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców. Był to realny sprawdzian działania ratowników oraz innych służb. Teraz kiedy sytuacja jest już opanowana czas na ocenę i podsumowanie tej bezprecedensowej w skali kraju akcji. Dlatego zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia o godzinie 11:00 w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, że 30 listopada w godzinach wieczornych w Zielonej Górze doszło do awarii, która doprowadziła do wtłoczenia gazu o wysokim ciśnieniu do instalacji gazowych o niskim ciśnieniu. W wyniku tego doszło do kilku pożarów mieszkań oraz eksplozji.  Zginęła jedna osoba, kilka zostało rannych. Ewakuowanych zostało 6,5 tysiąca mieszkańców z 3 osiedli.

Przeprowadzona akcja wymagała skoordynowania działania wielu służb i instytucji. Na miejsce pojechała Wojewoda Lubuski Helena Hatka, która czuwała na przebiegiem działań.  Uruchomiony został Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Teraz przyszedł czas na podsumowania i ocenę. Dlatego serdecznie zapraszamy na konferencję prasową podczas, której Wojewoda Helena Hatka oraz przedstawiciele służb i instytucji biorących udział w działaniach podsumują akcję i przedstawią wnioski na przyszłość.

 

Miejsce konferencji:

Zielona Góra, ul. Kasprowicza 3/5

Komenda Miejska PSP

 


W internecie:
Wielka awaria gazu w Zielonej Górze. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych [Gazeta.pl]

W Zielonej Górze na Os. Pomorskim i Śląskim wybuchło 40 kuchenek gazowych [Gazeta Lubuska]

 
 

 


www.wimbp.zgora.pl

 

 


Wyświetl większą mapę
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu