Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
03 Październik 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Politologiczne sympozjum dla szkół

Data: Śr. 15 Gru, 2010 11:30

news365.pl


Instytut Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na Sympozjum dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ph.: Problemy globalne. Sympozjum odbędzie się jutro, 15.12.2010 r., o godz. 10:30 w auli C w budynku A-16 przy al. Wojska Polskiego 69 (Kampus B). Patronat nad sympozjum objęła Polska Akcja Humanitarna.

Wykład pt.: Chiny. Wpływ modelu konsumpcji w krajach wysoko rozwiniętych, czyli krajach Północy na środowisko naturalne i życie ludzi w krajach Południa wygłosi prof. dr hab. Tomasz Jaworski.

Głównym celem sympozjum jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zakresie zagadnień podejmowanych przez kolejnych referentów oraz zapoznanie się uczniów ze specyfiką wykładu akademickiego. Sympozjum potraktować należy jako rozszerzenie programu w ramach PAH: ?Szkoła globalna działa lokalnie?. Kierownikiem naukowym sympozjum jest dr hab. Bernadetta Nitschke, prof. UZ - Dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wszelkich informacji na temat Sympozjum udziela mgr Arkadiusz Tyda - Koordynator Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego do Spraw Edukacji Globalnej (tel. 697305611)

.

Wykłady w ramach sympozjum będą odbywały się cyklicznie.

 

Program sympozjum:

 

15 XII 2010 r.

Prof. Tomasz Jaworski

Chiny. Wpływ modelu konsumpcji w krajach wysoko rozwiniętych, czyli krajach Północy na środowisko naturalne i życie ludzi w krajach Południa.

 

IV 2011 r.

Mgr Piotr Pochyły

Rzeczywistość krajów Południa. Obecne społeczne, gospodarcze i polityczne skutki kolonialnej przeszłości krajów Południa i ich wpływ na rozwój tych krajów.

 

 

IV 2011 r.

Prof. Stefan Dudra

Dlaczego ludzie z Południa emigrują do Polski? Mniejszości narodowe i etniczne oraz grupy migrantów (w tym uchodźców) żyjących obecnie w Polsce; przysługujące im prawa.

 

V 2011 r.

Mgr Arkadiusz Tyda

Organizacje pozarządowe jako przykład ruchów społecznych, które kształtowały ważne wydarzenia w historii świata ? od starożytności do czasów współczesnych.

Sympozjum zakończy się konkursem dla uczniów na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, który odbędzie się w czerwcu 2011 r.


 

 


www.wimbp.zgora.pl
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu