Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
28 Listopad 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Finał konkursu - Nasza tożsamość-

Data: Wt. 4 Sty, 2011 15:15

news365.pl


Na wtorek 04 stycznia zaplanowane jest podsumowanie II edycji cyklu -Nasza tożsamość-, którego pomysłodawcą i organizatorem jest  Helena Hatka Wojewoda Lubuski. O godzinie 14:15 w sali 211 Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się krótka konferencja prasowa ze zwycięzcami.

Rozpoczęcie gali rozpocznie się o godzinie 14:30 w sali 205 Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Druga odsłona konkursu poświęcona była strajkom, jakie miały miejsce w byłym województwie gorzowskim, po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. Idea przedsięwzięcia oparta jest na potrzebie promocji patriotycznych inicjatyw pielęgnujących pamięć o antyreżimowej aktywności Lubuszan, ukazaniu dorobku historycznego i opisaniu ważnych dokonań patriotycznych. Założeniem organizatorów była także inspiracja mieszkańców województwa lubuskiego do przekazywania w formie literackiej, impresji dotyczącej osobistego uczestnictwa w wydarzeniach, opisu faktów historycznych, m.in. na podstawie dokumentów, domowych archiwów, przekazu ustnego bohaterów minionych lat.

 


www.wimbp.zgora.pl

 


Wyświetl większą mapę
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu