Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
13 Czerwiec 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora
Wydarzenia w 'Gospodarka'
czwartek, czerwiec 13, 2024

Wydarzenia o charakterze gospodarczym.

Nazwa wydarzenia

Data

Szkolenia dla przedsiębiorców

18.11.2010  r., o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dotacji na wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Organizatorem spotkania jest Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze.

Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z głównymi założeniami działania 
8.2 ?Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B? Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zasadami aplikowania, metodyką przeprowadzania oceny formalnej i merytorycznej, a także uzyskać wiedzę praktyczną o  najczęściej popełnianych błędach we wnioskach o dofinansowanie i rozwiązaniach jak ich uniknąć. W roli eksperta wystąpił pracownik Regionalnego Punktu Konsultacyjnego działającego przy Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy można przesłać do 15 listopada 2010 r. pod nr faksu: 68/325 38 88 lub mailowo: konsultacje@region.zgora.pl. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

czwartek, listopad 18, 2010 11:00
To wydarzenie powtarza się

Konferencja OPZL

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych problematyką zatrudnienia w naszym regionie na bezpłatną konferencję

LUBUSKI RYNEK PRACY - FLEXI CZY NIE?

która odbędzie się 26 listopada 2010 r., w Zielonej Górze (Ruben Hotel)

Czy lubuskie firmy mają elastyczne podejście do zatrudnienia? W jakim stopniu korzystają z dostępnych prawem form? Co robić by zoptymalizować procesy HR w firmie? I wreszcie czym jesttajemnicze flexicurity i jakie korzyści przyniesie?

Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji. Zachęcimy też do żywej dyskusji opartej o panel z udziałem dyrektorów HR lubuskich firm.

piątek, listopad 26, 2010 13:00
To wydarzenie powtarza się

Przykładowy wpis

news365.pl


 

Tutaj wklejamy tekst informacji przesłanej mailem.

Tutaj wklejamy tekst informacji przesłanej mailem.

Tutaj wklejamy tekst informacji przesłanej mailem.

Tutaj wklejamy tekst informacji przesłanej mailem.

Tutaj wklejamy tekst informacji przesłanej mailem.

 


 

w sieci:

link1

link2

link3

 

w Norwidzie:

tytuł1

tytuł2

tytuł3

środa, listopad 24, 2010 14:00
To wydarzenie powtarza się

Bądź swoim szefem

www.news365.pl

 


3.12.2010 r., o godz. 11.00 w Hotelu Amadeus w Zielonej Górze odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości założenia działalności gospodarczej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków krajowych. Spotkanie skierowane jest zarówno do osób bezrobotnych, jak i pracujących.

Podczas spotkania omówione zostaną możliwości założenia własnej firmy w ramach Działania 6.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Udział w spotkaniu wezmą również osoby, którym udało się założyć własną firmę właśnie ze środków unijnych. Praktycznymi informacjami podzieli się m.in. Justyna Jagasyk - Sońta, prowadząca firmę zajmującą się kreowaniem wizerunku.

Organizatorem spotkania jest Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Zielonej Górze we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Powiatowym Urzędem Pracy.

Zgłoszenia należy kierować w formie telefonicznej na numer 068-45-65-499 lub mailowo na adres: infoue@lubuskie.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 oraz budżetu państwa.

 


 

w internecie:

Europejski Fundusz Społeczny - lubuskie
 

w Norwidzie:

1. Jak założyć firmę w Unii Europejskiej / Krzysztof Wach. - Wyd. 2 uaktualnione. - Kraków : Oficyna Ekonomiczna, 2005.

2.Kompendium wiedzy o Europejskim Funduszu Społecznym / [Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP]. - Leszno ; Poznań : Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego ; Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP, 2007.

3.Jak rozpocząć i prowadzić własną działalność gospodarczą / Anita Siemaszko. - Wyd. 4 popr., stan prawny na dzień 1 stycznia 2008 r. - Warszawa : Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, [2008].


 

 

 


www.wimbp.zgora.pl

Wyświetl większą mapę
piątek, grudzień 03, 2010 12:00
To wydarzenie powtarza się

Koniec szkolenia CKUiP

www.news365.pl


 

W dniu 01.12.2010r. o godzinie 17:00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze odbędzie się uroczyste zakończenie I edycji realizacji szkoleń w ramach projektu Akademia PR-ofesjonalnych umiejętności, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Podczas spotkania nastąpi rozdanie świadectw i zaświadczeń uczestnikom szkoleń językowych oraz uczestnikom szkolenia Zarządzanie Kryzysami. 
Organizatorzy zapewniają catering oraz moc niespodzianek.

 


 

 

 


www.wimbp.zgora.pl

 

 

 

 

 Wyświetl większą mapę
środa, grudzień 01, 2010 18:00
To wydarzenie powtarza się

Seminarium dla przedsiębioców

news365.pl


10.12.2010 r. w Palmiarni Zielonogórskiej odbędzie się seminarium "Finansowe wsparcie przedsiębiorców w regionie - Lubuski Fundusz Pożyczkowy działający w strukturach ARR S.A." ,organizowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.. W załączniku umieszczony został harmonogram spotkania.

PROGRAM

13.00 - 13.05    Przywitanie uczestników

Hanna Nowicka - Prezes Zarządu

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

13.05 - 13.15    Wystąpienie Przewodniczącej Rady Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego

Danuta Wesołowska-Wujaszek - Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Infrastruktury

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

13.15 - 13.45     "Lubuski Fundusz Pożyczkowy - ekonomiczne wsparcie przedsiębiorców w regionie"
Halina Pydzik - Kierownik Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

13.45 - 14.15     "Lubuski Fundusz Pożyczkowy w oczach przedsiębiorców"

TEMPUS POLSKA Spółka Jawna Krzysztof Piaseczny, Tomasz Żółkiewicz, klient LFP

MAKO Mariusz Kowalski, klient LFP

14.30 - 15.00    "Pożyczki z Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego ? pomocna dłoń dla przedsiębiorców w praktyce"

Agnieszka Kozakiewicz - Zastępca Kierownika Lubuskiego Funduszu     Pożyczkowego

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

15.00 - 15.15     "Strategia i cele ARR S.A. wspomagające działania  przedsiębiorców"
Hanna Nowicka - Prezes Zarządu

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

15.15     Prezentacja tradycji winiarskich  Winnicy Cantina z Mozowa

W internecie:
Lubuski Fundusz Pożyczkowy

www.wimbp.zgora.pl

 Wyświetl większą mapę
piątek, grudzień 10, 2010 14:00
To wydarzenie powtarza się

Konferencja PTE

news365.pl


 

Witam serdecznie,

przesyłamy Państwu zaproszenie na konferencję prasową, którą będzie miała miejsce w siedzibie PTE przy ul. Żeromskiego 3 w Zielonej Górze 29 grudnia 2010 roku o godz. 12.00.

 


 

W internecie:
http://www.pte.zg.pl/

W Norwidzie:
40 lat Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na Ziemi Lubuskiej / [zespół red. Andrzej Dębowski i in.]. - Zielona Góra : Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, 1999.

 


www.wimbp.zgora.pl

 


Wyświetl większą mapę
środa, grudzień 29, 2010 13:00
To wydarzenie powtarza się

Wręczenie Nagród Gospodarczych

news365.plW dniu 26 stycznia br. o godz. 14.00 w Zielonogórskiej Palmiarni odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Zapraszamy przedstawicieli mediów.

 


www.wimbp.zgora.pl


środa, styczeń 26, 2011 14:00
To wydarzenie powtarza się

Paszport do eksportu

news365.pl


 

 

11.02.2011 r., o godz. 11.00 w sali Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Zielonej Górze

(ul. Żeromskiego 3) odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości  dofinansowania projektów na rozwój eksportu w ramach Działania 6.1. ?Paszport do eksportu? Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Organizatorem spotkania jest Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze.

Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców z sektora MSP rozpoczynających działalność eksportową lub potencjalnych eksporterów (mających siedzibę na terenie RP). Działanie 6.1. ?Paszport do eksportu? umożliwia przedsiębiorcom:

- zwiększenie udziału sprzedaży na rynki zagraniczne w ogólnej sprzedaży przedsiębiorstwa,

- wzmocnienie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych,

- promocję polskiej marki na rynkach zagranicznych.

Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z głównymi założeniami w/w działania, zasadami aplikowania, metodyką przeprowadzania oceny formalnej i merytorycznej, a także uzyskać wiedzę praktyczną o  najczęściej popełnianych błędach we wnioskach o dofinansowanie i rozwiązaniach jak ich uniknąć. Szkolenie zostanie poprowadzone przez eksperta wystąpi pracownik Regionalnego Punktu Konsultacyjnego działającego przy Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

w Zielonej Górze. Instytucja wdrażającą działanie jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Termin naboru wniosków aplikacyjnych: 21.02. - 11.03.2011 r. lub do wyczerpania alokacji w ramach konkursu.

Celem zgłoszenia udziału w szkoleniu. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 10 lutego 2011 r.  pod nr  faksu: 68/ 45 65 480 lub na adres email: infoue@lubuskie.pl. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 oraz z budżetu państwa.


www.wimbp.zgora.pl

 

piątek, luty 11, 2011 11:00
To wydarzenie powtarza się

Hit Regionów 2010

news365.pl


 


11 lutego br. o godz. 17.00 w zielonogórskiej Palmiarni rozpocznie się gala finałowa VIII edycji konkursu Gospodarczo ? Samorządowy HIT Ziemi Lubuskiej 2010. Organizatorem HIT ? u jest Agencja Promocyjna Punkt S z Piły.

To przedsięwzięcie z kilkuletnią tradycją promuje osiągnięcia gospodarcze, samorządowe i ekologiczne poszczególnych samorządów, jak i przedsiębiorstw. Odbywa się ono równolegle (i niezależnie) w kilku polskich województwach ? wielkopolskim, kujawsko ? pomorskim, lubuskim oraz na Pomorzu. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych produktów i usług, dokonań samorządów lokalnych i ich jednostek organizacyjnych, najlepszych działań organizacyjnych i ekologicznych. Honorowym przewodniczącym kapituły konkursowej jest Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan.
Warto dodać, że w VIII edycji konkursu zadebiutował Powiat Zielonogórski. Do kategorii: edukacja, kultura i sport zgłosiliśmy projekt ,,Modernizacja bazy kształcenia praktycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen Władysława Sikorskiego w Sulechowie??. Przypomnę, że ten projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Priorytet 4 Rozwój i modernizacja infrastruktury społecznej, Działanie 4.2 Rozwój i modernizacja infrastruktury edukacyjnej, Poddziałanie 4.2.2 Rozwój i modernizacja lokalnej infrastruktury edukacyjnej. Całkowita wartość projektu to 3 850 707,44 zł, z czego połowa pochodzi z LRPO (Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).
Inwestycja dotyczyła modernizacji bazy kształcenia praktycznego poprzez przebudowę budynku, mającą na celu dostosowanie sal do nowych potrzeb funkcjonalnych (warsztatów, laboratoriów, auli), a także umożliwienie korzystania z budynku osobom niepełnosprawnym.


www.wimbp.zgora.pl


piątek, luty 11, 2011 17:00
To wydarzenie powtarza się

Targi budowlane w Drzonkowie

news365.plBudowlany weekend w Drzonkowie

Pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak w dniach 25-27.02.2011 r. odbędzie się XIX edycja Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz. Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców nie tylko z naszego regionu.

Targi budownictwa to największa impreza targowa na terenie województwa lubuskiego. Są one skuteczną formą prezentacji produktów i usług oraz idealnym miejscem spotkań biznesowych dla pozyskiwania nowych kontaktów. Bogata oferta wystawców, jak co roku gwarantuje duże zainteresowanie ze strony zwiedzających. Targom towarzyszyć będą liczne konkursy dla wystawców i zwiedzających oraz pokazy i prezentacje przygotowane między innymi przez uczestników targów oraz Lubuską Izbę Budownictwa.

Program targów:

25.02.2011 r. (piątek)

10.00 Otwarcie targów dla zwiedzających

11.00 Uroczyste otwarcie targów:

Ogłoszenie konkursu dla Wystawców w kategoriach:

- Produkt Targów

- Najciekawsza aranżacja stosika

- Najlepszy Wyrób Budowlany Targów ? Firm Lubuskich

11.20 Zwiedzanie stoisk przez zaproszonych gości

18.00 Zakończenie pierwszego dnia targów26.02.2011 r. (sobota)


10.00 Otwarcie targów dla zwiedzających

12.00 Ogłoszenie konkursu dla Wystawców

18.00 Zakończenie drugiego dnia targów27.02.2011 r. (niedziela)

10.00 Otwarcie targów dla zwiedzających

16.00 Losowanie 3 głównych nagród w konkursie zorganizowanym przez Tydzień Lubuski oraz Lubuską Izbę Budownictwa

18.00 Zakończenie targów.

Plan hali dostępny na stronie http://www.biszg.pl/targi/targi_budownictwa/plany_hal
 


www.wimbp.zgora.pl

 

piątek, luty 25, 2011 10:00 - niedziela, luty 27, 2011 18:00
To wydarzenie powtarza się

Seminarium o niemieckim rynku pracy

news365.plOd 1 maja br. Polacy będą mogli bez żadnych przeszkód pracować w Niemczech i Austrii, z pewnością wpłynie to na sytuację na lubuskim rynku pracy. Pracodawcy patrzą w przyszłość z obawą o dostępność wykwalifikowanych pracowników, pracownicy w otwarciu niemieckiego rynku pracy upatrują swoich szans.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej realizując projekt polsko-niemieckiej kooperacji gospodarczej zaprasza na seminarium informacyjne, podczas którego przedstawimy otwarcie niemieckiego rynku pracy jako szansę dla polskich firm. Od 1 maja polskie przedsiębiorstwa będą mogły bez przeszkód realizować polskimi pracownikami zlecenia, usługi, prace na terenie Niemiec. Dla wielu firm stwarza to szansę wejścia na rynek niemiecki. Tym właśnie możliwościom będzie poświęcone spotkanie informacyjne dla lubuskich przedsiębiorstw, które odbędzie się 24 marca w Zielonej Górze.


Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
oraz Izba Przemysłowo - Handlowa (IHK) z Cottbus

zapraszają na seminarium informacyjne
w ramach wspólnego projektu WIKON Zielona Góra - Cottbus

OTWARCIE NIEMIECKIEGO RYNKU PRACY
szansą polskich przedsiębiorstw

która odbędzie się 24 marca 2011 r., od godz. 11:00
w Centrum DANA Hotel & Spa
al. Wojska Polskiego 79 w Zielonej Górze


Program spotkania:

 • 10.30 ? 11.00Rejestracja uczestników

 • 11.00 ? 11.10Prowitanie gości

 • 11.10 ? 11.40Swoboda przepływu pracowników po 01.05.2011
                       dr Andreas Kotzorek i Alexander Knapczyk - IHK Cottbus

 • 11.40 ? 12.40Niemieckie prawo podatkowe i ubezpieczenia społeczne
                       doradca podatkowy Falk Schwella

 • 12.40 ? 13.40Prawo pracy w Niemczech ? mec. Ralf Möbius

 • 13.40 ? 14.20Otwarcie oddziału, filii lub przedstawicielstwa w Niemczech oraz
                       delegowanie polskich pracowników

                       mec. Sebastian Wróblewski, Kancelaria Velles (Poznań/Berlin)

 • 14.20 ? 14.50 Pytania i odpowiedzi

 • 14.50 ? 15.00Podsumowanie konferencji, dyskusja.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Zapewniamy materiały konferencyjne oraz tłumaczenie symultaniczne.
Wymagane wcześniejsze zgłoszenie na formularzuumieszczonym w załączeniu.

Więcej informacji:
OPZL Zielona Góra pod nr tel. 68 327 18 81 lub adresem e-mail:
biuro@opzl.pl
Na zgłoszenia czekamy do 22 marca 2011 r.

 


www.wimbp.zgora.pl

czwartek, marzec 24, 2011 11:00
To wydarzenie powtarza się

Zachodnie Forum Gospodarcze

news365.plZachodnie Forum Gospodarcze

17.03.2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbędzie się Zachodnie Forum Gospodarcze. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli członkowie zarządu województw dolnośląskiego i zachodniopomorskiego, odpowiedzialni za gospodarkę ? Wojciech Drożdż (wicemarszałek woj. Zachodniopomorskiego) i Jerzy Łużniak (członek zarządu woj. Dolnośląskiego), a także przedstawiciele lubuskich organizacji związanych z biznesem.

Podczas spotkania przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

1. Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy CETC ? ROUTE 65.

2. Współpraca gospodarcza pomiędzy województwami zachodniej Polski w kontekście możliwości opracowania programu operacyjnego Rozwój Polski Zachodniej na lata 2014 ? 2020.

3. Potrzeby energetyczne Regionów ? planowane inwestycje.

4. Przewozy Regionalne i Transgraniczne.

Na godz. 14 zaplanowano konferencję prasową z udziałem członków zarządu trzech województw. Konferencja odbędzie się w sali 108.


www.wimbp.zgora.pl

czwartek, marzec 17, 2011 14:00
To wydarzenie powtarza się

Niemiecko-polskie otwarcie rynku pracy - konferencja

news365.pl

21.03.2011 r., o godz. 9.30 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbędzie się konferencja pt. "Niemiecko-polskie otwarcie rynku pracy". W programie zaplanowano m.in. następujące wykłady: "Zadania i rola PIP po otwarciu niemieckiego rynku pracy dla obywateli Polski po 1 maja 2011 r." - Tadeusz Zając, Główny Inspektor Pracy, "Praca, biznes a kultura w relacjach polsko-niemieckich" - dr Krzysztof Wojciechowski - Collegium Polonicum UAM, "Pogranicze polsko-niemieckie, rynek pracy jako nowe wyzywanie społeczne" - prof. Zdzisław Wołk UZ Zielona Góra.
Na koniec odbędzie się panel dyskusyjny ? szanse i zagrożenia związane z otwarciem niemieckiego rynku pracy, którą poprowadzi Konrad Stanglewicz.
W spotkaniu weźmie udział wicemarszałek Maciej Szykuła. Honorowy patronat nad konferencja objęła Elżbieta Polak ? Marszałek Województwa Lubuskiego.www.wimbp.zgora.pl

poniedziałek, marzec 21, 2011 9:30
To wydarzenie powtarza się

Dotacje dla przedsiębiorców - nabór wniosków

news365.pl


29.03.2011 r., o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dotacji na wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z głównymi założeniami działania 8.2 ?Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B? Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zasadami aplikowania, metodyką przeprowadzania oceny formalnej i merytorycznej, a także uzyskają informacje o najczęściej popełnianych błędach we wnioskach o dofinansowanie. W roli eksperta wystąpi pracownik Regionalnego Punktu Konsultacyjnego działającego przy Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym infoue@lubuskiego.pl oraz pod numerem telefonu 68 45 65 488 do dnia 28 marca br.

Ilość miejsc ograniczona. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór wniosków z działania 8.2 w 2011 roku planowany jest w następujących terminach:

04.04.2011 r. ? 29.04.2011 r. oraz 03.10.2011 r. - 28.10.2011 r.

Organizatorem spotkania jest Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze.

Spotkanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 oraz z budżetu państwa.


www.wimbp.zgora.pl

wtorek, marzec 29, 2011 10:00 - 11:00
To wydarzenie powtarza się

Konferencja dot. przetwórstwa surowców rolniczych

news365.pl22.03.2011 r. o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego odbędzie się konferencja nt.: ?Przetwórstwo surowców rolniczych na poziomie gospodarstwa rolnego?, której organizatorem jest Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Tematem konferencji będzie omówienie obowiązujących przepisów oraz nadzoru nad jakością handlową artykułów rolno-spożywczych, wymagań weterynaryjnych w gospodarstwach rolnych zajmujących się przetwórstwem oraz bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego, możliwości przetwórstwa wołowiny w warunkach gospodarstwa rolnego, możliwości uzyskania dofinansowania na działalność w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego, hodowli jeleniowatych oraz przetwórstwo mięsa.

Ponadto w trakcie trwania konferencji odbędzie się prezentacja 6 gospodarstw rolnych, produkujących żywność na poziomie własnego gospodarstwa tj.:

1. Gospodarstwo Rybackie ?KARP? Sp. z o.o Osiecznica ? Zdzisław Banaszak i Leon Górski

2. Bomofar, Ferma Jeleni w Dąbrówce- W.Piasecki, M.Buda, J.Borkowski

3. Zakład Wyrobów Wędlin Metodą Tradycyjną w Radoszynie ? Ewa Kasprzak

4. Gospodarstwo rolno-warzywne w Lipkach Wielkich ? Henryk Sondej

5. Gospodarstwo Pszczelarskie w Gralewie ? Wiesław Dudek

6. PHPiU MADAKS w Przytocznej ? Stanisław Mikanowicz

W konferencji wezmą udział przedstawiciele urzędów marszałkowskich z województw ościennych, starostw, miast i gmin z obszaru województwa lubuskiego, a także przedstawiciele środowisk rolniczych.
Celem konferencji jest propagowanie produkcji zdrowej żywności w aspekcie odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku oraz jako szansa na dodatkowe źródło dochodu rolnika.


www.wimbp.zgora.pl
wtorek, marzec 22, 2011 10:00
To wydarzenie powtarza się

V Międzynarodowa Konferencja Winiarska

news365.pl


25.03.2011 r., w Instytucie Zarządzania i Inżynierii Rolnej w Kalsku, odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Winiarska. Konferencja organizowana jest przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie oraz Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku na zlecenie Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W spotkaniu udział weźmie Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak.

Konferencja jest odpowiedzią na potrzebę połączenia praktyki z nauką, co pozwoli na podjęcie dyskusji o możliwościach, nowych rozwiązaniach w uprawie winorośli i przyszłości produkcji lubuskiego, markowego wina. Przedstawienie najnowszych trendów w nauce, a także możliwość prezentacji doświadczeń innych krajów wpisuje się w koncepcję rozwoju winiarstwa lubuskiego. Konferencja będzie także okazją do prezentacji dotychczasowych osiągnięć lubuskich winnic oraz podzielenia się doświadczeniami PWSZ w Sulechowie i LODR Kalsk w odtwarzaniu winiarskich tradycji województwa lubuskiego. Uczestnikami konferencji będą producenci winorośli i wina z województwa lubuskiego oraz z zagranicy, pracownicy naukowi PWSZ w Sulechowie, a także specjaliści z LODR Kalsk.
 

Program:

09.30 - 10.00  - Otwarcie konferencji i powitanie uczestników przez Marszałka Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze  Elżbietę Polak
10.00 ? 10.30 - Stan upraw winorośli w województwie zachodniopomorskim ? dr hab. Piotr Chełpiński, dr inż. Ireneusz Ochmian
10.30 - 11.00 - Dietetyczne i terapeutyczne właściwości winogron deserowych i wina - Lyudmil Angelov,  Bojan Stalev

11.00 ? 11.15 - przerwa

11.15 ? 11.45 - Zależność wielkości i masy liści odmiany ?Danmarpa? od zastosowania szczepionek mikoryzowych - dr inż. Marcin Kolasiński
11.45 ? 12.15 - Wyniki plonowania winorośli na podstawie prowadzonych doświadczeń ? mgr inż. Jan Gembara
12.15 ? 13.45 - Ustawodawstwo dotyczące produkcji winiarskiej ? dr Izabela Lipińska

13.45 ? 14.00 - przerwa

14.00 - 14.30 - Wpływ sposobu maceracji na badanie moszczu i wina - dr hab. Piotr Chełpiński, dr inż. Ireneusz Ochmian
14.30 ? 15.00 - Wspomaganie decyzji w ochronie winorośli ? dr Zbigniew Czaczyk
15.00 - 15.30 - Ochrona winorośli przed mączniakiem rzekomym ? prof. dr hab. Tadeusz Baranowski
15.30 - 16.00 - Pozostałości pestycydów w winach  znajdujących się w obrocie na terenie Polski - dr Zbigniew Czaczyk
16.00 ? 16.15 - Panel dyskusyjny.

16.15 - Poczęstunek dla uczestników konferencji.           
 
W trakcie trwania konferencji obędzie się prezentacja lokalnej winnicy, połączona z degustacją wina własnej produkcji.

Kartę  zgłoszenia (tu do pobrania: http://lodr.pl/karta-zgloszenia.pdf) prosimy przesłać w terminie  do 15 marca  2011 r. pocztą, lub na skrzynkę e-mail: iziir@pwsz.sulechow.pl

Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , lub  fax-em  na  nr tel.:  068 352 94 58.
Udział w konferencji jest  bezpłatny. Decyduje  kolejność  zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

PS Zainteresowanych przetwórstwem produktów z własnego gospodarstwa rolnego zapraszamy także na konferencję nt: ?Przetwórstwo surowców rolniczych na poziomie gospodarstwa rolnego?, którą ostatecznie zaplanowano na dzień 22 marca br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

 (Z przyczyn niezależnych  od organizatorów, uległ zmianie termin konferencji z 21 na 22 marca 2011 r. - wtorek. Miejsce konferencji, czyli Sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego
w Zielonej Górze, godzina rozpoczęcia  oraz program konferencji pozostał niezmieniony.
Za zaistniałą sytuację organizatorzy bardzo przepraszają)

Na pewno warto wysłuchać referatów:

10.30 - 10.45 - Wymagania, obowiązujące przepisy oraz nadzór nad jakością handlową artykułów rolno-spożywczych  - Janusz Gralak, Zastępca Wojewódzkiego Inspektora  WIJHARS Zielona Góra

12.45 ? 13.00 - Możliwości uzyskania dofinansowania na działalność w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - Elżbieta Kwaśniewicz, Dyrektor ARiMR w Zielonej Górze

13.15 - 13.30 - Marketing produktów dobrej jakości, pochodzących z własnego przetwórstwa ? Jacek Urbański, Prezes Zarządu Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A. w Zielonej Górze.

Pełny program konferencji: http://lodr.pl/imprezy-rolnicze/konferencja-21-marca

 


www.wimbp.zgora.pl

piątek, marzec 25, 2011 9:30
To wydarzenie powtarza się

Konferencja prasowa PTE

news365.plPolskie Towarzystwo Ekonomiczne, oddział w Zielonej Górze, zaprasza na konferencję prasową podsumowującą kolejny etap badań stanu lubuskiej gospodarki, w ramach Lubuskiego Barometru Koniunktury Gospodarczej, która odbędzie się 29 marca (wtorek) o godz. 12.00 w siedzibie PTE w Zielonej Górze, przy ul. Żeromskiego 3 (salka konferencyjna). Na konferencji obecni będą realizatorzy badań ze Stowarzyszenia Dialog-Współpraca-Rozwój oraz partnerzy projektu, a także dyrektor Departamentu Gospodarki i InfrastrukturyUrzędu Marszałkowskiego Grzegorz Jankowski.

Badania trwają od marca 2010 r., do tej pory przeprowadzono 1.200 ankiet wśród przedsiębiorców reprezentujących wszystkie branże lubuskiej gospodarki.

Podczas konferencji zostaną poruszone następujące kwestie:

1. Jakie branże lubuskiej gospodarki wykazują największy optymizm, a jakie najmniejszy?

2. Czy pierwszy kwartał 2011 r. przyniósł poprawę nastroju lubuskich przedsiębiorców?

3. Jak się prezentuje koniunktura gospodarcza w regionie w świetle danych Urzędu Statystycznego?

Materiały dotyczące badań w ramach Lubuskiego Barometru Koniunktury Gospodarczej są dostępne na stronie www.dwr.org.pl/lubuskibarometr
 


www.wimbp.zgora.pl


wtorek, marzec 29, 2011 12:00
To wydarzenie powtarza się

Konferencja Rishabh

www.news365.pl

Zapraszamy na konferencję prasową firmy Rishabh Instruments Pvt. Ltd. - z udziałem Prezesa Zarządu Pana Nerendra Goliya - biorącym udział w procesie prywatyzacyjnym Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych LUMEL S.A.

Konferencja będzie miała miejsce 11 kwietnia br. (poniedziałek) o godzinie 10 w hotelu Qubus w Zielonej Górze (ul. Ceglana 14) w sali konferencyjnej.www.wimbp.zgora.pl
poniedziałek, kwiecień 11, 2011 10:00
To wydarzenie powtarza się

Konferencja ws. nowego inwestora

www.news365.pl

W dniu 12 kwietnia br. o godz. 12.00 w zielonogórskiej Palmiarni (salka VIP) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli firmy REC nt. inwestycji w Zielonej Górze. Zapraszamy przedstawicieli mediów.


REC jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm zajmującą się inżynierią oprogramowania. Firma została założona we Wrocławiu w 2007 roku, jednak jej historia sięga do roku 2000.

Obecnie w skład grupy wchodzą 2 firmy w Polsce: REC i REC Solutions oraz firmy zlokalizowane poza Polską: REC Slovakia, REC Croatia, REC UK, REC Deutschland i partnerskie firmy w Holandii, Austrii, Grecji i Indiach.

 

Nasza firma w Polsce ma siedziby na południu kraju we Wrocławiu oraz na północy w Koszalinie. Obecnie w naszych spółkach w Polsce zatrudniamy ponad 180 inżynierów. W najbliższym czasie otwieramy również oddział w Zielonej Górze. Zamierzamy zatrudnić w nim 15-20 osób w roku 2011 oraz conajmniej podwoić tą liczbę w roku przyszłym.

Zielona Góra została wybrana spośród 4 miast ( Katowice, Opole, Lublin, Zielona Góra) jako lokalizacja oddziału naszej firmy w I etapie projektu. Drugim miastem, w którym zamierzamy zlokalizować nasz następny oddział jest Lublin ? II etap projektu.

 

Jesteśmy silną grupą specjalistów prowadzoną przez doświadczony zespół menadżerów. Posiadamy bogate doświadczenie w obszarze inżynierii oprogramowania i branży ICT.

 

Mamy wiedzę i możliwości, aby pracować nad każdą warstwą i typem systemu oprogramowania, rozpoczynając od nieskomplikowanego systemu wbudowanego po interfejs użytkowania w złożonych aplikacjach.


Nasi inżynierowie zdobyli specjalistyczną wiedzę realizując projekty w branżach takich jak: telekomunikacja, przemysł motoryzacyjny, systemy wbudowane, urządzenia domowe, elektronika, multimedia, internet, new media, bankowość, ubezpieczenia.

 

Zakres naszych usług obejmuje wszystkie etapy cyklu życia systemu oprogramowania, rozpoczynając od wczesnych analiz wymagań oraz prototypów, a skończywszy na utrzymywaniu całego systemu. W skład naszej oferty wchodzą także takie usługi jak naprawianie błędów, zarządzanie zmianami, helpdesk i wiele innych.

 

W każdym projekcie, który realizujemy, stawiamy sobie podstawowy cel, jakim jest spełnienie potrzeb klienta oraz przewyższenie jego oczekiwań. Nasze wysokiej jakości usługi dostarczane są profesjonalnie oraz w uzgodnionym czasie.

 

W odpowiedzi na pojawiające się potrzeby wypracowaliśmy zdolność i możliwości szybkiego wzrostu zatrudnienia przy jednoczesnym zachowaniu know-how i zasobów w projekcie tak długo, jak to jest wymagane.

 

 

Wszystkie aktualne oferty pracy, także dla Zielonej Góry, można znaleźć na naszej stronie internetowej ? http://www.rec-global.com/pl/oferty-pracy

 

 

Osoby, które chciałyby przyłączyć się do naszego zespołu i rozpocząć swoją karierę zawodową z nami, prosimy o wysłanie swojego CV na adres: jobs@rec-global.com


www.wimbp.zgora.pl
wtorek, kwiecień 12, 2011 12:00
To wydarzenie powtarza się

Szukaj w kalendarzu